UWAGA PILNY KOMUNIKAT!
25855
post-template-default,single,single-post,postid-25855,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

UWAGA PILNY KOMUNIKAT!

UWAGA PILNY KOMUNIKAT!

OGŁOSZENIE O ZAGROŻENIU BEZPIECZEŃSTWA

DANYCH DOSTĘPOWYCH DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA

 

Informuję, że w związku z wydarzeniami z dnia 01 czerwca 2023 roku, kiedy nastąpiło nieuprawnione przejęcie danych dostępowych do dziennika elektronicznego określonej grupy użytkowników (wskazani Uczniowie naszej Szkoły oraz ich Rodzice) prawdopodobnie z  powodu niewystarczającego zabezpieczenia komputerów domowych i zainstalowania na nich złośliwego oprogramowania

ze względów bezpieczeństwa ZALECAM wszystkim użytkownikom

natychmiastową zmianę haseł do logowania w  systemie Librus Synergia

Przypominam także o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z dziennika elektronicznego oraz poczty elektronicznej:

 • Nie zapisywać haseł dostępu w pamięci przeglądarki internetowej i nie udostępniać ich osobom nieuprawnionym
 • Systematycznie zmieniać hasła (zalecane co 30 dni)
 • Zainstalować na komputerach domowych programy antywirusowe zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem
 • Nie klikać w podejrzane linki lub pliki na komputerach lub telefonach i nie instalować programów i aplikacji z niezaufanych źródeł

 

Informuję, że sprzęt informatyczny w Szkole systematycznie jest poddawany przeglądom i posiada aktualizowane programy antywirusowe. Po wystąpieniu zdarzenia komputery ponownie zostały przeskanowane pod kątem złośliwego oprogramowania i spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Systemy informatyczne w Szkole są bezpieczne.

 

Porady – jak bronić się przed zagrożeniami?

 • Nie pracuj z uprawnieniami administratora
 • Zainstaluj ad blockera w przeglądarce
 • Aktualizuj używane oprogramowanie
 • Uważaj z jakiego miejsca pobierasz / instalujesz oprogramowanie
 • Uważaj na emaile phishingowe zawierające załączniki lub sugerujące pobranie / zainstalowanie plików na Twoim komputerze
 • Posiadaj aktualne oprogramowanie antywirusowe
 • Używaj menadżera haseł zamiast zapisywania haseł w przeglądarce
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content