Marsz „Ku Niepodległej”
15866
post-template-default,single,single-post,postid-15866,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Marsz „Ku Niepodległej”

Marsz „Ku Niepodległej”

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – te słowa Jana Zamoyskiego najlepiej oddają charakter uroczystości jakia odbyła się w naszym mieście 8 listopada. Na trzy dni przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzież skórzeckich szkół, pod opieką nauczycieli i wychowawców uczestniczyła w „Marszu ku Niepodległej”. Nie zbrakło też pana burmistrza Janusza Koseckiego oraz dyrektorów obu szkół pani Anny Bielińskiej i Tomasza Piechowskiego. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych przygotowała piękne flagi, kotyliony i kwiaty w biało- czerwonych barwach, a kadeci z klas przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych maszerowali w wojskowych mundurach. Uczestnicy przemarszu wyruszyli z placu przy ulicy Parkowej i śpiewając wojskowe piosenki dotarli do kościoła, gdzie pod przewodnictwem ks. proboszcza Dariusza Ryłki odmówiono modlitwę za Ojczyznę. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Edyta Staniszewska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content