Podsumowanie wyników badań w konkursie „STOP SMOG”
15840
post-template-default,single,single-post,postid-15840,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Podsumowanie wyników badań w konkursie „STOP SMOG”

smog1

Podsumowanie wyników badań w konkursie „STOP SMOG”

Dzięki przekazanemu przez Starostwo Powiatowe urządzeniu pomiarowemu, które zostało zamontowane na budynku naszego internatu, od grudnia do końca kwietnia, dokonywane były pomiary pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 w powietrzu z jednoczesnym pomiarem temperatury, wilgotności powietrza oraz ciśnienia.

W badanym okresie najczęściej oddychaliśmy powietrzem o jakości bardzo dobrej i zadawalającej. Najczęściej znaczne przekroczenie norm pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10, kiedy jakość powietrza była bardzo zła, występowało w miesiącu lutym, wtedy też znacznie ochłodziło się. Według naszego zespołu konkursowego „STOP SMOG”, spowodowane to było intensywniejszym paleniem w tzw. „kopciuchach”. Z danych wynika że stężenie pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10 wzrastało w godzinach wczesnoporannych i popołudniowych, kiedy to w Skórczu odpalane były piece.

Poniżej prezentujemy wykresy z przeprowadzonych pomiarów.

smog5

smog4

smog6

smog8

 

smog11

smog12

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content