Wycieczka klasy II i III TL do Portu Morskiego w Gdańsku i DCT
15816
post-template-default,single,single-post,postid-15816,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wycieczka klasy II i III TL do Portu Morskiego w Gdańsku i DCT

Wycieczka klasy II i III TL do Portu Morskiego w Gdańsku i DCT

Dnia 16 kwietnia logistycy z klasy II i III zwiedzili w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” głębokowodny terminal kontenerowy DCT w Gdańsku. DCT jest największym i najszybciej się rozwijającym polskim terminalem kontenerowym. Pierwsza jednostka została przyjęta przez DCT Gdańsk 1 czerwca 2007 r. Wielka ceremonia otwarcia miała miejsce 3 października 2007. Obecnie roczna przepustowość terminala to 3.000.000 TEU i cały czas się zwiększa. Następnie odwiedziliśmy Port Morski w Gdańsku, gdzie na początek zostaliśmy zaproszeni na wykład podczas którego dowiedzieliśmy się, że jest  to największy i najstarszy port morski,  istotny węzeł logistyczny Środkowo-Wschodniej Europy, którego walory lokalizacyjne od kilkunastu lat plasują go w czołówce najdynamiczniej rozwijających się portów basenu Morza Bałtyckiego. Na zakończenie naszej wizyty z 13 piętra Kapitanatu Portu podziwialiśmy całą panoramę Portu Gdańsk.

Wycieczka była cenną lekcją praktyczną, podczas której młodzież poszerzyła swoją wcześniej zdobytą wiedzę.

Opiekunami wycieczki byli: Mateusz Mechliński, Joanna Parol i Grażyna Mechlińska

Grażyna Mechlińska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content