Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
15787
post-template-default,single,single-post,postid-15787,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Na początku grudnia, jak co roku, odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych  pt. „Kennst du die deutschsprachigen Länder?”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim i kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie ZSP w Skórczu i w Smetowie Gr. – w tym zawodnictwie rywalizowało 42 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny sprawdzający znajomość realiów krajów niemieckojęzycznych (Landeskunde).

 Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce           Kacper Dubiela       kl. II TE   

II miejsce         Michał Polakowski   kl. I TL

III miejsce        Judyta Rocławska  kl. II TE   

Wyróżnienia     Hubert Łepek II TE, Kinga Knasiak I TL, Weronika Lisakowska II TE

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz gratulujemy wygranych zwycięzcom.  Rozdanie nagród 22 grudnia.

Emilia Filarska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content