Uroczyste ślubowanie klas pierwszych o profilu wojskowym cz.1
15681
post-template-default,single,single-post,postid-15681,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych o profilu wojskowym cz.1

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych o profilu wojskowym cz.1

10 listopada (w wigilię Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości) klasy pierwsze o profilu wojskowym złożyły swoje ślubowanie. Na uroczystość przybyło wielu gości z powiatu starogardzkiego m. in. Starosta Powiatu Starogardzkiego pan Leszek Burczyk, Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego pan Kazimierz Chyła ( absolwent szkoły) , Naczelnik Wydziału Edukacji pan Marek Gabriel. Nie zabrakło też osób związanych z naszym miastem m.in. Burmistrza Miasta Janusza Koseckiego. Oprócz wymienionych gości przybyli do nas przedstawiciele klas mundurowych ze Swarożyna i Grudziądza, dyrektorzy szkół powiatu starogardzkiego, absolwenci naszej placówki oraz liczni rodzice, krewni i przyjaciele kadetów.

Pierwszą część uroczystości ( na placu przed szkołą) poprowadził pan płk Wiesław Rutkowski. Młodzi kadeci złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie i odczytali list od ppłk Andrzeja Dudy, dowódcy   16. Batalionu Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej.

Druga część odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie wszyscy uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu kadetów klas pierwszych pod dyrekcją pani Pauliny Rękiewicz. Oprócz pieśni, młodzi aktorzy z klas pierwszych i drugich przygotowali (pod opieką pana Grzegorza Piotrowskiego) przedstawienie o tematyce niepodległościowej.

Ostatnim elementem imprezy była wojskowa grochówka dla wszystkich uczestników i uroczysty obiad dla zaproszonych gości i nauczycieli.

W imieniu pana Dyrektora dziękuję wszystkim za przygotowanie piękniej uroczystości, a młodym kadetom życzę, aby słowa ślubowania towarzyszyły im przez cały okres edukacji w naszej szkole.

E.S.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content