Wielki sukces Andrzeja Łaskiego!!!
15663
post-template-default,single,single-post,postid-15663,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wielki sukces Andrzeja Łaskiego!!!

Wielki sukces Andrzeja Łaskiego!!!

Trzyosobowa reprezentacja Skórcza w składzie: Monika Dubiella, Olga Wrzałkowskaoraz Andrzej Łaski zdobyła kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiad Młodzieży.W tym roku zawodnicy rywalizowali na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu.

Z naszych reprezentantów najlepiej spisał się Andrzej Łaski, który zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w skoku o tyczce z wynikiem 4,30 m. Andrzej pokonał rywali m.in. ze Szczecina i Łęczycy, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

– Gdyby ktoś zapytałby mnie jeszcze kilka lat temu, czy wyobrażam sobie, aby zawodnik LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu zdobył złoty medal w skoku o tyczce i to dwukrotnie, odpowiedziałbym jednoznacznie, że to bardzo mało prawdopodobne. Dziś jednak wiem, że to możliwe, bo tak o to mierzący niecałe 180 cm wzrostu, niepozorny chłopak z Kociewia, po bardzo trudnym okresie przygotowawczym, borykający się z uciążliwą kontuzją pleców, zostaje Mistrzem Polski. Andrzej Łaski zadebiutował w kategorii Juniorów Młodszych w ubiegłym roku, plasując się na 3. miejscu wynikiem 4.10 m. I choć wtym roku, w sezonie letnim, starty Andrzeja przekreśliła kontuzja, na Mistrzostwach Polski pojechał z tzw. dziką kartą, by tam, w swoim niepowtarzalnym stylu, wywalczyć złoty medal,poprawiając rekord życiowy o 20cm. Wszystko to nie wydarzyłoby się, gdyby nie zapał, poświęcenie, czas oraz wiara w sukces Andrzeja jego trenera Kazimierza Kasprzyka, bez którego skok o tyczce nie istniałby w naszym mieście – mówi Wojciech Światczyński, trener i sekretarz LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz.

(M.Ś.)

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content