Wycieczka do Poznania
15635
post-template-default,single,single-post,postid-15635,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

W daniach 03-04.12.2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem tego wyjazdu było zapoznanie się z procesem składowana i produkcji. Zwiedzaliśmy kolejowy terminal kontenerowy CargoSped należący do grupy PKP Cargo. Kierownik tego terminala pan Wojciech Słoma oprowadził nas po terminalu i opowiedział o strukturze pracy. Uczniowie chętnie zadawali pytania na temat pracy na terminalu i przyglądali się pracy operatora Kalmara (urządzenia do załadunku kontenerów), z jaką precyzją umieszcza kontenery na wagonach kolejowych i naczepach samochodowych.

Mimo napiętego planu wycieczki znalazł się również czas na odwiedzenie i zapoznanie się z architekturą i zabytkami poznańskiego Rynku.

Drugim punktem wycieczki był stadion piłkarski INEA Stadion. Obecnie użytkuje go klub piłkarski Lech Poznań. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach przeprowadzania imprez masowych począwszy od organizacji spotkań, konferencji prasowych, wprowadzania i umieszczenia osób VIP oraz zawodników i kibiców.

Drugi dzień wyjazdu przeznaczony był na zawadzanie fabryki samochodów użytkowych Volkswagen Poznań. Przywitał nas pan Jerzy Włodarczyk przedstawiciel zakładu Volkswagen. Samochody, które są produkowane w Poznańskiej fabryce to Volkswagen Cady, Cady Max i Transporter T6. Po zapoznaniu nas z historią Volkswagena w Poznaniu oraz krótkim szkoleniu z zasad BHP rozpoczęliśmy zwiedzanie zakładu trwające około dwóch godzin. Z ciekawostek warto dodać to, że każdy samochód był wyprodukowany na indywidualne zamówienie, cały cykl montażu samochodu to 21 godzin, średnio, co dwie minuty linie produkcyjną opuszcza jedno auto, a w ciągu jednej doby linię produkcyjną opuszcza ponad siedemset Volkswagenów.

Mateusz Mechliński

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content