Wybieram przyszłość zawodową – edycja II
28652
post-template-default,single,single-post,postid-28652,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wybieram przyszłość zawodową – edycja II

Wybieram przyszłość zawodową – edycja II

Nabór do projektu „Wybieram przyszłość zawodową –edycja II”

Rekrutacja do projektu rozpocznie się 3 lutego 2025 roku!

Uczniowie pięciu szkół prowadzonych przez Powiat Starogardzki mogą wziąć udział
w bezpłatnych kursach, płatnych stażach oraz skorzystać z doradztwa zawodowego.

Informacje o projekcie

  1. Projekt pt. „Wybieram przyszłość zawodową – edycja II” jest realizowany przez Powiat Starogardzki z siedzibą w Starogardzie Gdańskim, ul. Kościuszki 17. Projekt współfinansowany jest ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
  2. Celem projektu jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego poprzez dostosowanie szkół zawodowych do zmieniającej się gospodarki, w tym w szczególności do potrzeb branż kluczowych dla regionu.
  3. Projekt jest skierowany do 1 000 uczniów i 45 nauczycieli z: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim, Technikum im. Gen. J. Hallera w Owidzu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, zarówno z branż wiodących:
  • Budowlanej
  • Elektroenergetycznej
  • Elektroniczno – mechatronicznej
  • Spedycyjno –logistycznej

 

Jak i branż uzupełniających:

  • Teleinformatycznej
  • Rolno – hodowlanej

4.Termin realizacji projektu: 01.01.2024 r.- 31.12.2028 r.

5. Biuro Projektu: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gd., ul. Kościuszki 17, 83–200 Starogard Gdański, pok. 310, tel. 58 767 35 79.

 

6. W ramach projektu odbędą się:

  • Staże zawodowe  (w tym: zakup odzieży roboczej, zakup ubezpieczenia, refundacje kosztów dojazdu, refundacje dla opiekunów praktykantów i stażystów w zakładzie pracy),
  • kursy i szkolenia dla uczniów,
  • zajęcia specjalistyczne prowadzone w szkole wyższej, w tym zajęcia laboratoryjne,
  • wyjazdy na uczelnie wyższe
  • zajęcia z doradztwa zawodowego (indywidualnego i grupowego) dla uczniów.

Więcej informacji w zakładce bocznej „Na skróty”

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content