Reprezentacja naszej szkoły w finale Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”.
15989
post-template-default,single,single-post,postid-15989,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Reprezentacja naszej szkoły w finale Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”.

Reprezentacja naszej szkoły w finale Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”.

Reprezentacja naszej szkoły, w skład której weszli uczniowie klasy IV TL : Szymon Miklasiewicz, Michał Polakowski i Mateusz Richter znalazła się w finale pierwszego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”. Konkurs jest adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym oddziałów przygotowania wojskowego i certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Zorganizowanie Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” to pomysł Biura do Spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – koordynatora programów edukacyjnych MON, a sam Turniej został ogłoszony przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Turniej składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich, eliminacje, odbyły się w dniach 14-16 grudnia br. na platformie e-learningowej. Każdy z trzech uczniów reprezentujących szkołę musiał rozwiązać test. Indywidualnie zdobyte punkty następnie zostały zsumowane. Zmagania poprzedzone były samokształceniem.

W ten sposób spośród 96 zgłoszonych szkół, wyłoniono grupę tych, które walczyć będą o ćwierćfinał, zaplanowany w styczniu – po feriach zimowych, W tym gronie znalazła się nasza szkoła, która na 16 szkół zajęła drugie miejsce.

W finale (rozgrywanym systemem pucharowym), zaplanowanym na koniec stycznia, reprezentacja, która zwycięży, otrzyma tytuł mistrza Ekstraklasy Wojskowej i puchar przechodni. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc MON przewiduje nagrody rzeczowe.

Tematyka Turnieju obejmuje zagadnienia z programu nauczania w klasach mundurowych. To pytania m.in. z taktyki, pierwszej pomocy czy terenoznawstwa. Jest to więc doskonała forma wsparcia programu nauczania podczas konieczności przejścia na naukę zdalną. Pozostałe zalety Turnieju to: kształtowanie umiejętności współpracy i działania pod presją czasu i w warunkach ostrej rywalizacji; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętnego, analitycznego korzystania z różnych źródeł informacji; integracja środowiska klas wojskowych, tworzenie wspólnoty opartej na pogłębianiu wiedzy i rywalizacji sportowej oraz promocja e-sportu.

Naszym uczniom Szymonowi, Michałowi i Mateuszowi oraz ich opiekunowi panu płk. Wiesławowi Rutkowskiemu gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach Turnieju.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content