III miejsce na zawodach sportowo-obronnych szkół mundurowych województwa pomorskiego
15909
post-template-default,single,single-post,postid-15909,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

III miejsce na zawodach sportowo-obronnych szkół mundurowych województwa pomorskiego

III miejsce na zawodach sportowo-obronnych szkół mundurowych województwa pomorskiego

23 maja 2019r odbyły się zawody sportowo-obronne zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Gdańsku na terenie 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Celem zawodów było wyłonienie najlepszej klasy mundurowej województwa pomorskiego na V Centralny Zlot Klas Mundurowych w Żaganiu. W zawodach wzięło udział 9 szkół mundurowych. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: marszobieg zespołowy (5 km) z ewakuacją rannych na noszach i przenoszeniem skrzynek z amunicją (na czas), strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks oraz rzut granatem na odległość. Nasi uczniowie w strzelaniu zajęli I miejsce i  łącznie we wszystkich konkurencjach III m. Otrzymali puchar, medale i cenne nagrody rzeczowe. Wyprzedzili nas tylko uczniowie szkoły w Człuchowie( II m), i Lęborku( I m). Gratulujemy!!!

Tadeusz Dziki

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content