Odsłonięcie pamiątkowych tablic
15880
post-template-default,single,single-post,postid-15880,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Odsłonięcie pamiątkowych tablic

Odsłonięcie pamiątkowych tablic

29 listopada w naszej szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość. Odsłonięto dwie tablice, upamiętniające mieszkańców Skórcza i okolic, służących w polskich siłach zbrojnych w czasie II wojny światowej. Na pierwszej z nich umieszczono imiona i nazwiska mieszkańców naszego miasta, którzy służyli w polskich siłach zbrojnych na zachodzie. Druga upamiętnia żołnierzy służących w wojsku polskim, którzy polegli w trakcie obronnej kampanii wrześniowej w 1939 roku. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości z naszego miasta i z powiatu . Jednak najważniejszymi gośćmi były rodziny osób, których nazwiska widnieją na pamiątkowych tablicach. Uroczystego  odsłonięcia dokonali:  pan Kazimierz Chyła – Starosta Powiatu Starogardzkiego oraz członkowie rodziny ś.p. Franciszka Dunsta, jednego z żołnierzy kampanii wrześniowej. Tablice poświęcił ks. proboszcz Dariusz Ryłko, a zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów. Miłym akcentem uroczystości był występ naszego chóru. Po wysłuchaniu kilku wojskowych piosenek  pan dyrektor Tomasz Piechowski zaprosił wszystkich gości  na poczęstunek.

Edyta Staniszewska

Film z uroczystości  :  http://www.polnocna.tv/vid/21345-skorcz-caly-swiat-bohaterow

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content