XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
15873
post-template-default,single,single-post,postid-15873,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

7 listopada odbyły się szkolne eliminacje XXXII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nichj udział łącznie17 uczniów z klas trzecich i czwartej.  Olimpiada ta jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987r, a jej głównym celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła ma na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, sprzyja też rozwojowi samodzielnego myślenia. 

Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały sie z 3 elementów: 1/ jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady, 2/ zadania z podstaw ekonomii, 3/ 30 pytań testowych.

Zawodnikom życzymy osiągnięcia wysokich wyników i zakwalifikowania się do następnego etapu Olimpiady.

Dorota Świrbutowicz

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content