100 lat Niepodległej i ślubowanie klas pierwszych cz.1
15871
post-template-default,single,single-post,postid-15871,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

100 lat Niepodległej i ślubowanie klas pierwszych cz.1

100 lat Niepodległej i ślubowanie klas pierwszych cz.1

Tegoroczne ślubowanie klas pierwszych przebiegło w wyjątkowych okolicznościach. 11 listopada świętowaliśmy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości . Uroczystość  rozpoczęła się w kościele parafialnym w Skórczu mszą świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. proboszcz Dariusz Ryłko. Do naszej parafialnej świątyni przybyli liczni przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, goście, młodzież , dzieci i spora grupa mieszkańców Skórcza i okolic. Nie zabrakło pocztów sztandarowych i naszego parafialnego chóru pod dyrekcją ks. Karola Gierszewskiego. Po mszy świętej uczniowie Zespołu Szkół Publicznych   przedstawili  montaż słowno – muzyczny pokazujący naszą trudną i długą drogę do niepodległości. Kolejnym punktem programu był przemarsz ulicami naszego miasta i złożenie kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym strajk szkolny. Po wspomnieniu naszych lokalnych bohaterów nadszedł czas na ślubowanie klas pierwszych. Tę część uroczystości, która dobyła się na placu przy parku miejskim, poprowadził pan pułkownik Wiesław Rutkowski, a ważne i wzruszające słowa do młodych kadetów powiedzieli : dyrektor szkoły Tomasz Piechowski oraz starosta powiatu starogardzkiego pan Kazimierz Chyła ( absolwent naszej szkoły). Ciekawym punktem programu była defilada uczniów klas mundurowych. Uroczystość zakończyła się wspólną biesiadą połączoną z występami chóru „Szpaki”, Orkiestry Strażackiej oraz naszego szkolnego chóru.

W imieniu dyrekcji szkoły wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości. Władzom naszego miasta, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Publicznych, księżom z naszej parafii, pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, nauczycielom, pracownikom, uczniom i przyjaciołom naszej szkoły oraz licznym sponsorom. Był to wyjątkowy i piekny dzień, kiedy wszyscy byliśmy razem.

Edyta Staniszewska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content