Wizyta Inspekcji Transportu Drogowego
15817
post-template-default,single,single-post,postid-15817,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wizyta Inspekcji Transportu Drogowego

Wizyta Inspekcji Transportu Drogowego

W środę 18 kwietnia gościliśmy przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego w naszej szkole. Podczas spotkania inspektorzy przeprowadzili dla uczniów II,III i IV klasy technikum logistycznego wykłady na tematy związane z transportem drogowym. Na początek opowiedzieli o historii powstania ITD oraz omówili strukturę ITD. Inspekcja Transportu Drogowego została powołana ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, a w dniu 1 października 2002 r. pierwszych 80 inspektorów ITD rozpoczęło pracę na drogach całej Polski. Utworzenie tej wyspecjalizowanej służby wynikało z konieczności zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, poprawy bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Inspektorzy przedstawili zagadnienia związane z czasem pracy kierowcy zawodowego, opowiedzieli o rodzajach tachografów, o próbach manipulacji przez kierowców na tych urządzeniach oraz zapoznali nas z zasadami funkcjonowania elektronicznego poboru opłat. Spore zainteresowanie wzbudziły zaprezentowane pojazdy służbowe oraz sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej pracy przez inspektorów.

Nasi umundurowani goście nawiązali z młodzieżą świetny kontakt, wyczerpująco mówili o swojej pracy i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Bardzo dziękujemy.

Grażyna Mechlińska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content