Wigilia w szkolnym internacie
15797
post-template-default,single,single-post,postid-15797,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wigilia w szkolnym internacie

Wigilia w szkolnym internacie

Słowo „Wigilia” oznacza czuwanie, a wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku. To ostatni dzień oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Ta uroczysta uczta z pokolenia na pokolenie stała się głównym wydarzeniem w życiu kazdej chrześcijańskiej rodziny. Młodzież mieszkająca w internacie, zanim przeżyje ten dzień w domach, organizuje co roku wigilię w internacie. Wieczorem 21 grudnia w gronie mieszkańców i pracowników internatu, szkoły oraz zaproszonych gości odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna. Uroczystość tę rozpoczął występ mieszkańców internatu.

Pan Dyrektor  Tomasz Piechowski złożył wszystkim wychowankom i gościom życzenia świąteczne i noworocznne oraz zaprosił do wspólnego spożycia wieczerzy. Wigilię umiliło wspólne śpiewanie kolęd. Pod koniec uroczystości, Mikołaj wręczył wychowankom prezenty. Wieczerza wigilijna odbyła się w bardzo miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Dorota Świrbutowicz

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content