Wykład w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji
15791
post-template-default,single,single-post,postid-15791,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wykład w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji

Wykład w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji

Uczniowie naszej szkoły z klas II, III i IV klasy Technikum Logistycznego w dniu 13 grudnia 2017 roku uczestniczyli na specjalnie zorganizowanym wykładzie na Wyższej Szkole Biznesu i Administracji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Na wstępie zaprezentowano uczniom kierunki kształcenia na tej uczelni i w skrócie przedstawiono możliwości zatrudnienia w poszczególnych branżach. Następnie zostaliśmy zaproszeni na specjalnie dla nas zorganizowany wykład pt. „Logistyka w wojsku”. Tematyka wykładu została specjalnie dopasowana do potrzeb naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk o profilu wojskowym. Wykład poprowadził dr inż. Marcin Zięcina, który wykłada na uczelni i jednocześnie pracuje w jednostce wojskowej. Tytułem wstępu przypomniał, że historia logistyki jest ściśle związana z historią wojska, a pierwsze informacje o wykorzystaniu logistyki w sztuce wojennej znaleziono w kronikach Cesarstwa Bizantyjskiego. Na przestrzeni kolejnych wieków w działaniach wojennych logistyka była cały czas obecna aż po dzień dzisiejszy. Obecnie logistyka w wojsku ma za zadanie zaspokojenie różnorodnych potrzeb jednostek wojskowych w zakresie zabezpieczenia materiałowego, technicznego, transportowego, medycznego i wielu innych aspektów.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zapoznania się z uczelnią i uczestnictwo w tym pasjonującym wykładzie.

Mateusz Mechliński

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content