Wycieczka klasy II TL do Portu Lotniczego w Gdańsku
15778
post-template-default,single,single-post,postid-15778,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wycieczka klasy II TL do Portu Lotniczego w Gdańsku

Wycieczka klasy II TL do Portu Lotniczego w Gdańsku

Dnia 28 listopada 2017 roku uczniowie II klasy Technikum Logistycznego w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” odwiedzili tym razem Port Lotniczy w Gdańsku. Po lotnisku oprowadzała nas pani Zuzanna Petras, która na wstępie zapoznała nas z zasadami odprawy biletowo-bagażowej i przepisami panującymi na lotnisku. W celu wejścia na teren lotniska każdy z nas musiał poddać się kontroli bezpieczeństwa. Po przejściu bramek i kontroli rzeczy osobistych rozpoczęliśmy zwiedzanie lotniska.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Lotniskowa Straż Pożarna. Służba na lotnisku jest specyficzna, a strażacy muszą pozostać w stałej gotowości bojowej. Od momentu alarmu dojazd do najdalej położonych części lotniska nie może być dłuższy niż 120 sekund. Straż jest wyposażona w specjalne samochody bojowe bardzo różniące się od miejskich samochodów strażackich. Kapitan straży przyjął nas bardzo serdecznie, a chętni uczniowie mogli „gasić pożar” i obserwować różne strumienie wody.

Następnie mieliśmy możliwość zobaczyć wnętrze małego samolotu specjalnie przeznaczonego dla zwiedzających, gdzie co niektórzy mogli „zabawić się w pilota”. Kolejno udaliśmy się na terminal gdzie mogliśmy z tarasu widokowego podziwiać odloty i przyloty samolotów. Mieliśmy też możliwość przebywania w rękawie lotniczym łączącym terminal lotniczy ze stojącym na płycie lotniska samolotem, z tego oszklonego miejsca z bliska mogliśmy oglądać samoloty. Kolejnym etapem naszej wycieczki było udanie się do sortowni bagażu, a następnie do hali gdzie pasażerowie odbierają bagaż.

Naszą wizytę na lotnisku zakończyliśmy w ogólnodostępnej hali odpraw i tam podziękowaliśmy wielkimi brawami pani Zuzannie, która oprowadzała nas z takim entuzjazmem, że nie spostrzegliśmy jak szybko upłynęły nam te trzy godziny. Bardzo dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie naszej grupy na gdańskim lotnisku i za kolejne zaproszenie. Na pewno skorzystamy z przyjemnością.

Grażyna Mechlińska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content