#KOMÓRKOMANIA – zostań Dawcą szpiku
15773
post-template-default,single,single-post,postid-15773,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

#KOMÓRKOMANIA – zostań Dawcą szpiku

#KOMÓRKOMANIA – zostań Dawcą szpiku

28 listopada z inicjatywy pani Karoliny Pater odbyła się w szkole akcja #KOMÓRKOMANIA. Projekt ten skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej i nie tylko. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się zarejestrować 21 nowych Dawców. Równolegle w klasie III TL i IV TE i L przeprowadzono akcję pt. „Transplantacja – jestem na tak” na temat przeszczepów organów i bycia ich dawcą po śmierci.

Edyta Staniszewska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content