10 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka”
15772
post-template-default,single,single-post,postid-15772,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

10 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka”

10 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – te słowa św. Jana Pawła II najlepiej oddają charakter uroczystości jaka miała miejsce 25 listopada w Skórczu. Tego dnia przy uroczystym obiedzie spotkali się honorowi dawcy krwi, darczyńcy wpierający krwiodawstwo oraz jego sympatycy. A okazją do spotkania było 10 – lecie działalności Klubu Honorowych Dawców krwi przy Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej w Smętowie i przekształcenie go w Klub działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu. 10 lat działalności to czas podsumowań i podziękowań. Klub „Kropelka” powstał w 2007 roku z inicjatywy pana Tadeusza Wojtasia i pani Marzanny Golińskiej, przy pomocy pani Anny Knuty, ówczesnego dyrektora szkoły. Cały okres działalności to przede wszystkim propagowanie oddawania krwi wśród pełnoletniej młodzieży szkolnej, ale nie tylko. To także współpraca z fundacją DKMS, zajmującą się poszukiwaniem dawców szpiku kostnego , ale przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia. Od dnia 21 listopada Klub rozpoczął nową działalność przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu, a w skład jego zarządu weszły panie Karolina Pater, Anna Netka – Chojnacka i Edyta Staniszewska.   Założenia pracy klubu pozostały takie same. Od wielu lat w skórzeckiej szkole średniej nie brakowało krwiodawców zarówno wśród młodzieży, jak i nauczycieli. Oprócz wymienionych osób z zarządu niegdyś bardzo zaangażowanym propagatorem krwiodawstwa był ks. Marek Kłosowski , były wikariusz parafii p.w. Wszystkich Świętych w Skórczu oraz pani Hanna Teślak.

Tak jak zauważyli pani Barbara Dembek – Bochniak (aktywny krwiodawca, współpracujący od lat z TP) oraz pan Andrzej Blok ( krwiodawca i przedstawiciel Oddziału Okręgowego PCK w Gdańsku) krwi nie da się wyprodukować, a dociera to do naszej świadomości dopiero wtedy, gdy jest ona nam lub komuś z naszych bliskich potrzebna. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które chciały by oddawać krew do współpracy. Aby należeć do Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” nie trzeba być uczniem lub nauczycielem . Wystarczy tylko chcieć się czymś dzielić z innymi…

Edyta Staniszewska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content