Wycieczka logistyków do Poznania
15757
post-template-default,single,single-post,postid-15757,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wycieczka logistyków do Poznania

Wycieczka logistyków do Poznania

Dnia 2.10.2017 uczniowie trzeciej i czwartej klasy technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do firmy PolZug w Gądkach. Pan Lange kierownik terminala przedstawiał uczniom specyfikę działalności terminala, opowiedział o Firmie PolZug, o tym ile oddziałów wchodzi w skład grupy. Przedstawił jak wygląda zasada awizacji składów kolejowych. Opowiedział szczegółowo proces przyjmowania wagonów z kontenerami oraz zasady rozmieszczania kontenerów na placu składowym.

Był też czas na zwiedzanie starówki Poznania.

3.10.2017 udaliśmy się do firmy Volkswagen Poznań w Swarzędzu . Pan Jerzy Włodarczyk pracownik Firmy VW oprowadzał nas o zakładzie opowiadając o całym procesie produkcji. Opowiedział, że proces produkcji rozpoczyna się w salonie w momencie złożenia zamówienia przez klienta wszystkie informacje są rozsyłane do firm produkujących poszczególne elementy, aby w tym samym czasie zostały dostarczone na linię produkcyjną cały proces składania pojazdu trwa 21 godzin w tym 7 godzin samo lakierownie.

Cały wyjazd został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

Mateusz Mechliński

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content