Targi Edukacyjne w Starogardzie Gdańskim
15725
post-template-default,single,single-post,postid-15725,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Targi Edukacyjne w Starogardzie Gdańskim

Targi Edukacyjne w Starogardzie Gdańskim

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Skórczu uczestniczyli w targach edukacyjnych, które odbywały się w ZSE w Starogardzie Gdańskim. Celem wyjazdu było zapoznanie tegorocznych absolwentów gimnazjum z ofertą edukacyjną szkoły. W roku szkolnym 2017 /2018 kandydaci mogą kontynuować naukę w technikum o profilu wojskowym , zasadniczej szkole zawodowej i liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Technikum o profilu wojskowym jest jedyną tego typu szkołą w powiecie starogardzkim. Nauka trwa cztery lata. Uczniowie mają do wyboru dwa zawody : technik ekonomista lub technik logistyk. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych są realizowane przedmioty w zakresie edukacji wojskowej ( nauka pływania, strzelanie, zajęcia z musztry). Szkoła współpracuje z 16. Batalionem Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej. Efektem tej współpracy są zajęcia prowadzone przez zawodowych żołnierzy i wyjazdy do jednostki wojskowej. Oprócz wymienionych zajęć uczniowie uczestniczą w zajęciach z samoobrony oraz marszach na orientację. Każdy z uczniów otrzymuje bezpłatny mundur.

Dla absolwentów gimnazjum, którzy chcieliby zdobyć inny zawód dobrym wyborem jest Szkoła Branżowa I stopnia. Oprócz klasy wielozawodowej uczniowie mogą kontynuować naukę w klasie pod patronatem dwóch zakładów ELMOT i IGLOTEX , gdzie pracodawcy zapewniają praktyki w swoich zakładach oraz premię za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie.

Absolwenci Zasadniczych Szkół Zawodowych mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych, gdzie nauka odbywa się w systemie zaocznym i trwa dwa lata.

Uczniowie, którzy nie chcą dojeżdżać do szkoły mogą zamieszkać w szkolnym internacie, gdzie do dyspozycji jest stołówka z domowymi obiadami, WIFI, biblioteka.

Edyta Staniszewska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content