Odsłonięcie pamiątkowej tablicy na posterunku policji
15719
post-template-default,single,single-post,postid-15719,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy na posterunku policji

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy na posterunku policji

5 marca w Skórczu odsłonięto tablicę pamiątkową upamiętniającą Zdzisława Badochę ps. „Żelazny”. W uroczystości uczestniczył m.in. dyrektor naszej szkoły pan Tomasz Piechowski oraz poczet sztandarowy. Tablica została umieszczona na budynku posterunku policji. 19 maja 1946 r. skórzecki posterunek, jako jeden z siedmiu, został rozbity przez szwadron ppor. Zdzisława Badochy. Po uroczystościach związanych z odsłonięciem tablicy odbył się Bieg Wilczym Tropem, poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Edyta Staniszewska

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content