Spotkanie z panem kpt. Jerzym Połomem
15676
post-template-default,single,single-post,postid-15676,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Spotkanie z panem kpt. Jerzym Połomem

Spotkanie z panem kpt. Jerzym Połomem

W naszej szkole uczniowie klas wojskowych nie tylko uczestniczą w zajęciach z edukacji wojskowej, mają także okazję porozmawiania z ciekawymi ludźmi związanymi z wojskowością. 7 listopada gościliśmy pana kpt. Jerzego Połoma, który jest absolwentem naszej szkoły. Co prawda ukończył ją dawno ( w 1959 r. – jego wychowawcą był obecny patron szkoły Włodzimierz Mykietyn) i jako młody maturzysta podjął dalszą naukę w szkole lotniczej w Dęblinie, to wiedzą na temat nauk ścisłych i lotnictwa mógł pozytywnie zaskoczyć niejednego młodego inżyniera. Podczas dwugodzinnego spotkania młodzież wysłuchała wielu ciekawych opowieści związanych z pracą pilota samolotów wojskowych, obejrzała kilka filmów i zdjęć o lotnictwie. Nie zabrakło też pytań skierowanych od uczniów do pana kapitana. Pytano m. in. o służbę kobiet w lotnictwie, predyspozycje zdrowotne , najtrudniejszy lot i lądowania w ciekawych miejscach.

W imieniu pana Dyrektora i uczniów klas wojskowych dziękuję panu Jerzemu z bardzo ciekawe spotkanie i zapraszamy do nas częściej 🙂

E.S.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content